Preferencyjne pożyczki
Grupa ENIS
dotacje

Dotacje na badania i rozwój

Projekty B+R oraz komercjalizacja wyników tych prac – to obszary, które będą intensywnie wspierane. Cel – łączenie nauki i przemysłu.
Czytaj więcej...
dotacje

Dofinansowania   inwestycji

Dotacje do projektów inwestycyjnych są jedną z najważniejszych form pomocy dla przedsiębiorców oraz podmiotów publicznych oraz...
Czytaj więcej...
dotacje

Kredyt technologiczny

Kredyt technologiczny to możliwość pozyskania środków finansowych na innowacyjne inwestycje w zakresie nowych technologii.
Czytaj więcej...
dotacje

Preferencyjne pożyczki

Preferencyjne pożyczki przeznaczone są głównie na finansowanie inwestycji związanych z ochroną środowiska, jak również...
Czytaj więcej...

preferencyjne pożyczkiJedną z form wspierania rozwoju przedsiębiorczości jest funkcjonujący w Polsce system preferencyjnych funduszy pożyczkowych przeznaczonych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Preferencyjne pożyczki przeznaczone są głównie na finansowanie inwestycji związanych z prowadzeniem i rozwojem działalności, ochroną środowiska. W zależności od regionu Polski pożyczki mogą być również przeznaczone na cele obrotowe firmy. Działania związane z wykorzystaniem preferencyjnych pożyczek winny przyczynić się do tworzenia nowych miejsc pracy oraz wzmocnienia potencjału firm i przedsiębiorstw poprzez zwiększenie ich innowacyjności i konkurencyjności.

 

Zachętą do ubiegania się o preferencyjne pożyczki są konkurencyjne warunki ich udzielania w stosunku do banków komercyjnych. W zależności od regionu:

  • oprocentowanie waha się od 2,25 do 7 % w skali roku,
  • prowizja za przyznanie pożyczki do 3%,
  • maksymalny okres pożyczki do 5 lat,
  • możliwość karencji spłat kapitału - maksymalnie 6 miesięcy,
  • możliwość umorzenia części kapitału pożyczki.

 

Dlatego nasi specjaliści dla Państwa firmy:

  • dobiorą najkorzystniejszą pożyczkę,
  • przygotują odpowiednią dokumentację w celu uzyskania pożyczki,
  • przygotują biznes plan,
  • wypełnią niezbędne wnioski kredytowe.

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani uzyskaniem dla swojej firmy czy przedsiębiorstwa pożyczki na preferencyjnych warunkach prosimy o kontakt.

Programy 2014-2020:

Infrastruktura i Środowisko


Środki przeznaczone na realizację Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w latach 2014-2020 wynoszą 27,4 mld euro.

Inteligentny Rozwój

inteligentny rozwój
Środki przeznaczone na realizację Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój wynoszą 8 614,1 mln EUR.

Polska Cyfrowa

polska cyfrowa
Środki przeznaczone na realizację Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa wynoszą 2,2 mld EUR.

Wiedza, Edukacja, Rozwój

wiedza i rozwój
Środki przeznaczone na realizację Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój wynoszą 8,6 mld EUR.

Polska Wschodnia

polska wschodnia
Środki przeznaczone na realizację Programu Operacyjnego Polska Wschodnia wynoszą 2 mld EUR.

Bezpieczne przejście dla pieszych

bezpieczne przejscieZachęcamy do zapoznania się z projektem "Bezpieczne Przejście dla Pieszych", mającego na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

ENIS Sp. J.wykorzystuje pliki cookies, tylko i wyłącznie w celach statystycznych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.