PolSEFF
Grupa ENIS
dotacje

Dotacje na badania i rozwój

Projekty B+R oraz komercjalizacja wyników tych prac – to obszary, które będą intensywnie wspierane. Cel – łączenie nauki i przemysłu.
Czytaj więcej...
dotacje

Dofinansowania   inwestycji

Dotacje do projektów inwestycyjnych są jedną z najważniejszych form pomocy dla przedsiębiorców oraz podmiotów publicznych oraz...
Czytaj więcej...
dotacje

Kredyt technologiczny

Kredyt technologiczny to możliwość pozyskania środków finansowych na innowacyjne inwestycje w zakresie nowych technologii.
Czytaj więcej...
dotacje

Preferencyjne pożyczki

Preferencyjne pożyczki przeznaczone są głównie na finansowanie inwestycji związanych z ochroną środowiska, jak również...
Czytaj więcej...

Program Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej w Polsce to rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które poszukują rozwiązań podnoszących konkurencyjność a jednocześnie przynoszących wymierne oszczędności funkcjonowania.
Genezą opracowania tego Programu była chęć ułatwienia małym i średnim przedsiębiorcom pozyskania środków finansowych na wdrażanie rozwiązań z zakresu energooszczędnych technologii oraz odnawialnych źródeł energii. Mali i średni przedsiębiorcy często borykają się z brakiem środków na realizację inwestycji środowiskowych, które często mają długą stopę zwrotu. Jednocześnie niepodejmowanie działań mających na celu obniżenie kosztów działalności oraz pozytywnego wpływu na środowisko naturalne, w niezbyt długiej perspektywie czasu naraża na obniżenie konkurencyjności w stosunku do innych firm, które zdecydowały się na ten krok.

Program PolSEFF przynosi więc przedsiębiorcom rozwiązanie tych problemów poprzez:

  • umożliwienie pozyskania kredytu lub leasingu na realizację inwestycji, w wysokości do 1 miliona EURO za pośrednictwem uczestniczących w programie instytucji finansowych (banków i instytucji leasingowych),
  • ze względu na formę finansowania nie jest wymagany jednorazowy zakup nowych maszyn i urządzeń, 
  • możliwość pozyskania dodatkowej korzyści w postaci premii inwestycyjnej (w wysokości 10 lub 15 %),
  • możliwość pozyskania min 20% oszczędności zużycia energii, które mogą być przeznaczane na spłatę kredytu,
  • możliwość skorzystania z Listy Zakwalifikowanych Materiałów i Urządzeń (lista składa się z urządzeń zakwalifikowanych przez inżynierów PolSEFF jako wystarczająco bardziej wydajne w stosunku do urządzeń najczęściej używanych na rynku).

Rodzaje projektów finansowanych w ramach PolSEFF:

  • projekty inwestycyjne w zakresie poprawy efektywności energetycznej, które bazują na urządzeniach i rozwiązaniach z listy LEME (dla projektów do 250 tys. EURO),
  • projekty w zakresie poprawy efektywności energetycznej osiągające minimum 20% oszczędności energii, bazujące na rozwiązaniach indywidualnych (do 1 mln EURO),
  • projekty w budynkach komercyjnych (wymagane jest osiągnięcie min. 30% oszczędność energii),
  • projekty w energię odnawialną (uzyskanie min 3 kWh energii rocznie za 1 zainwestowane EURO),
  • inwestycje w powiększenie mocy produkcyjnych u dostawców urządzeń i technologii zwiększających efektywność energetyczną lub z zakresu energii odnawialnej.

W ramach działalności firmy ENIS nasi pracownicy wykonają analizę, wybiorą najkorzystniejszą ofertę oraz przygotują dla Państwa niezbędne dokumenty w ramach Programu Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej w Polsce.

Jeżeli są Państwo zainteresowani pozyskaniem kredytu w ramach Programu Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej w Polsce, prosimy o kontakt.

Programy 2014-2020:

Infrastruktura i Środowisko


Środki przeznaczone na realizację Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w latach 2014-2020 wynoszą 27,4 mld euro.

Inteligentny Rozwój

inteligentny rozwój
Środki przeznaczone na realizację Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój wynoszą 8 614,1 mln EUR.

Polska Cyfrowa

polska cyfrowa
Środki przeznaczone na realizację Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa wynoszą 2,2 mld EUR.

Wiedza, Edukacja, Rozwój

wiedza i rozwój
Środki przeznaczone na realizację Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój wynoszą 8,6 mld EUR.

Polska Wschodnia

polska wschodnia
Środki przeznaczone na realizację Programu Operacyjnego Polska Wschodnia wynoszą 2 mld EUR.

Bezpieczne przejście dla pieszych

bezpieczne przejscieZachęcamy do zapoznania się z projektem "Bezpieczne Przejście dla Pieszych", mającego na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

ENIS Sp. J.wykorzystuje pliki cookies, tylko i wyłącznie w celach statystycznych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.