Kredyt inwestycyjny
Grupa ENIS
dotacje

Dotacje na badania i rozwój

Projekty B+R oraz komercjalizacja wyników tych prac – to obszary, które będą intensywnie wspierane. Cel – łączenie nauki i przemysłu.
Czytaj więcej...
dotacje

Dofinansowania   inwestycji

Dotacje do projektów inwestycyjnych są jedną z najważniejszych form pomocy dla przedsiębiorców oraz podmiotów publicznych oraz...
Czytaj więcej...
dotacje

Kredyt technologiczny

Kredyt technologiczny to możliwość pozyskania środków finansowych na innowacyjne inwestycje w zakresie nowych technologii.
Czytaj więcej...
dotacje

Preferencyjne pożyczki

Preferencyjne pożyczki przeznaczone są głównie na finansowanie inwestycji związanych z ochroną środowiska, jak również...
Czytaj więcej...

Kredyt inwestycyjny jest jednym z rodzajów kredytu, który umożliwia przedsiębiorcom finansowanie przedsięwzięć, których celem jest powiększanie wartości majątku trwałego.

Kredyt inwestycyjny może być więc przeznaczony na finansowanie budowy, rozbudowy, poprawę zdolności produkcyjnych lub handlowo-usługowych, odtworzenie lub modernizację działalności gospodarczej (np. zakup środków trwałych takich, jak samochody, maszyny, urządzenia oraz zakup, budowę, rozbudowę i modernizację obiektów związanych z działalnością gospodarczą), jak również zakup papierów wartościowych, patentów, licencji, know-how, a nawet przejęcie innych firm (zakup akcji i udziałów). Daje to przedsiębiorcy możliwość podniesienia swojej pozycji konkurencyjnej bez konieczności inwestowania jednorazowo dużej ilości własnych środków finansowych.

Kredyt inwestycyjny jest udzielany przede wszystkim w walucie polskiej, ale bardzo często banki oferują klientom kredyty w walutach obcych takich jak: euro, dolar amerykański lub frank szwajcarski.

Kwota kredytu inwestycyjnego uzależniona jest od wielu czynników bezpośrednich i pośrednich, do których należą między innymi:

 • rentowność inwestycji,
 • zdolność kredytowa kredytobiorcy,
 • metoda oceniania zdolności kredytowej, indywidualna w zależności od banku,
 • możliwości negocjacji warunków umowy kredytowej - indywidualne w zależności od banku oraz od wiarygodności przedsiebiorcy,
 • różne warunki zabezpieczenia kredytu – indywidualne w zależności od banku,
 • ogólna sytuacja rynków finansowych,
 • wartości kursowych w przypadku kredytów w walutach obcych.

Ze względu na konieczność dogłębnej weryfikacji rentowności inwestycji oraz sytuacji finansowej wnioskodawcy, wnioski kredytowe są bardzo szczegółowe, precyzyjne i rozbudowane. Profesjonalne przygotowanie biznes planu może mieć więc szczególne znaczenie dla pozytywnej decyzji o przyznaniu kredytu inwestycyjnego. 

Zachęcamy do skorzystania z możliwości finansowania inwestycji za pomocą kredytu inwestycyjnego. Nasi specjaliści dla Państwa firmy:

 • dokonają analizy możliwości pozyskania kredytu inwestycyjnego,
 • przygotują analizę w zakresie najkorzystniejszego i najbezpieczniejszego rozwiązania, 
 • przygotują niezbędną dokumentację,
 • wynegocjują z bankami najkorzystniejszy kredyt.

Jeżeli są Państwo zainteresowani uzyskaniem kredytu inwestycyjnego dla swojej firmy prosimy o kontakt.

Programy 2014-2020:

Infrastruktura i Środowisko


Środki przeznaczone na realizację Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w latach 2014-2020 wynoszą 27,4 mld euro.

Inteligentny Rozwój

inteligentny rozwój
Środki przeznaczone na realizację Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój wynoszą 8 614,1 mln EUR.

Polska Cyfrowa

polska cyfrowa
Środki przeznaczone na realizację Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa wynoszą 2,2 mld EUR.

Wiedza, Edukacja, Rozwój

wiedza i rozwój
Środki przeznaczone na realizację Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój wynoszą 8,6 mld EUR.

Polska Wschodnia

polska wschodnia
Środki przeznaczone na realizację Programu Operacyjnego Polska Wschodnia wynoszą 2 mld EUR.

Bezpieczne przejście dla pieszych

bezpieczne przejscieZachęcamy do zapoznania się z projektem "Bezpieczne Przejście dla Pieszych", mającego na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

ENIS Sp. J.wykorzystuje pliki cookies, tylko i wyłącznie w celach statystycznych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.