Dla rolników
Grupa ENIS
dotacje

Dofinansowania

Wspieranie inwestycji

Dotacje wspomagają finansowanie inwestycji związanych z rozwojem, wdrażaniem technologii...
Czytaj więcej...
oświetlenie

Oświetlenie

Profesjonalne rozwiązania

Prawidłowe oświetlenie to połączenie komfortu oraz użyteczności z pięknem architektury i otoczenia.
Czytaj więcej...

Fotowoltaika

Energia przyszłości

Fotowoltaika to najbardziej ekologiczna i innowacyjna technologia produkcji energii...
Czytaj więcej...
projektowanie architektoniczne

Architektura

Komfortowa i energooszczędna

Architektura to nasza pasja. Projektując zwracamy uwagę na energooszczędność oraz komfort.
Czytaj więcej...

dotacje, fotowoltaika, projektowanie architektoniczne, architektWłaściwa polityka energetyczna i środowiskowa to jeden z podstawowych warunków rozwoju gospodarstw rolnych. Zarówno konieczność podnoszenia konkurencyjności polskich gospodarstw rolnych, jak i członkowstwo Polski w Unii Europejskiej skłania rolników do podejmowania inwestycji zmierzających do podnoszenia efektywności produkcji oraz do wypełnienia rosnących prawnych wymagań środowiskowych.

Rolnicy, którzy nie podejmą działań modernizacyjnych w swoich gospodarstwach znacznie pomniejszą swoje szanse na utrzymanie dochodowości gospodarstwa. Z drugiej strony nie wypełnienie coraz większych wymagań środowiskowych może pociągać za sobą kary finansowe.

Intensywnych działań wymagają w szczególności kwestie związane ze stanem technicznym i standardem budynków gospodarczych, stopniem mechanizacji oraz wyposażenia gospodarstw rolnych w urządzenia związane z ochroną środowiska. Innowacyjne inwestycje w gospodarstwach rolnych oraz właściwa polityka energetyczna i środowiskowa to również duże pole do znalezienia oszczędności. Podejmowanie działań modernizacyjnych oraz wypełnienie wymagań środowiskowych w przyszłości będzie przekładało się na możliwości uzyskania unijnych płatności bezpośrednich dla rolników, jak również działań na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

Enis wdrażając energooszczędne rozwiązania w małym czy dużym gospodarstwie rolnym optymalizuje koszty, oszczędza konkretne pieniądze swojego Klienta a jednocześnie lepiej chroni środowisko naturalne. Takie podejście jest nie tylko zgodne z polityką energetyczną Unii Europejskiej, ale wręcz wymagane i wspierane środkami z różnych funduszy strukturalnych.

W ramach naszej działalności oferujemy usługi służące prowadzeniu oszczędnej i przyjaznej środowisku naturalnemu polityki energetycznej i środowiskowej:

  • pozyskanie dotacji na inwestycje ze środków unijnych oraz krajowych (np. na modernizację infrastruktury technicznej, zakup maszyn i urządzeń) - przygotowanie koncepcji, biznes planu, przygotowanie wniosku, nadzór nad realizacją projektu oraz rozliczenie dotacji,
  • wdrażanie odnawialnych źródeł energii, np. produkcja energii z biomasy, wykorzystanie biogazu, produkcja energii wiatrowej - przygotowanie, projetkowanie oraz nadzór nad realizacją projektów,
  • występowanie w roli inwestora zastępczego - realizujemy i finansujemy projekty.
Z nami Twoje gospodarstwo staje się bardziej rentowne, lepiej gospodaruje zasobami i obniża koszty funkcjonowania i produkcji. Doradzamy jak tracić mniej a zarabiać więcej. Enis – Energia i Środowisko to ekologiczny drogowskaz na przyszłość oraz gwarancja nowoczesnego i wydajnego zarządzania.

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, prosimy o kontakt.

Optymalizacja kosztów

optymalizacja kosztów
Realizacja projektów mających na celu zidentyfikowanie i wdrożenie trwałych oszczędności.

Badania i rozwój

badania i rozwój
Projekty B+R oraz komercjalizacja wyników tych prac – to obszary, które będą intensywnie wspierane.

Smart City

smart city
Smart City to podniesienie efektywności funkcjonowania miast przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Modernizacje oświetlenia

modernizacja oświetlenia
Modernizacja oświetlenia pozwala na obniżenie kosztów energii elektrycznej i serwisowania systemu oświetleniowego.

Architektura

architekt
Realizacja projektów architektonicznych budownictwa przemysłowego oraz komunalnego i indywidualnego.

Fotowoltaika

fotowoltaika
Obsługa inwestycji w zakresie wykorzystania energii słonecznej do produkcji energii elektrycznej.

Kogeneracja

kogeneracja
Kogeneracja pozwala na obniżenie kosztów produkcji energii elektrycznej i ciepła na obszarze jej stosowania.

Bezpieczne przejście dla pieszych

bezpieczne przejscieZachęcamy do zapoznania się z projektem "Bezpieczne Przejście dla Pieszych", mającego na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

ENIS Sp. J.wykorzystuje pliki cookies, tylko i wyłącznie w celach statystycznych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.