Firma
Grupa ENIS

ENIS - Energia Nauka i Środowisko powstała z myślą połączenia dbałości o środowisko naturalne z prowadzeniem działalności gospodarczej. Właściwa gospodarka środowiskowa i energetyczna przynosi korzyści dla środowiska, ale też oszczędności dla pojedynczego mieszkańca, firmy, przedsiębiorstwa czy gminy.

Naszą misją jest wdrażanie energooszczędnych rozwiązań, które lepiej chronią zasoby naturalne i redukują koszty, a tym samym oszczędzają pieniądze Klienta.

Optymalizacja kosztów energii elektrycznej, energii cieplnej oraz usprawnianie gospodarki środowiskowej to główne elementy naszej oferty. Inspiracją przy wdrażaniu nowatorskich projektów jest też energia odnawialna i wykorzystanie jej lokalnych zasobów.

Pomagamy również pozyskać dotacje unijne oraz wykorzystać inne europejskie programy pomocowe (Mechanizm Finansowy EOG, Norweski Mechanizm Finansowy), a także fundusze ze środków krajowych.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i rzeczowo. Innowacyjne rozwiązania dostosowujemy do potrzeb klientów i warunków zewnętrznych. Nie boimy się eksperymentować, ale zawsze z uwzględnieniem racjonalnego rachunku ekonomicznego. W problematycznych kwestiach posiłkujemy się ekspertami z różnych instytucji naukowych (m.in. z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie).

Optymalizacja kosztów

optymalizacja kosztów
Realizacja projektów mających na celu zidentyfikowanie i wdrożenie trwałych oszczędności.

Badania i rozwój

badania i rozwój
Projekty B+R oraz komercjalizacja wyników tych prac – to obszary, które będą intensywnie wspierane.

Smart City

smart city
Smart City to podniesienie efektywności funkcjonowania miast przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Modernizacje oświetlenia

modernizacja oświetlenia
Modernizacja oświetlenia pozwala na obniżenie kosztów energii elektrycznej i serwisowania systemu oświetleniowego.

Architektura

architekt
Realizacja projektów architektonicznych budownictwa przemysłowego oraz komunalnego i indywidualnego.

Fotowoltaika

fotowoltaika
Obsługa inwestycji w zakresie wykorzystania energii słonecznej do produkcji energii elektrycznej.

Kogeneracja

kogeneracja
Kogeneracja pozwala na obniżenie kosztów produkcji energii elektrycznej i ciepła na obszarze jej stosowania.

Bezpieczne przejście dla pieszych

bezpieczne przejscieZachęcamy do zapoznania się z projektem "Bezpieczne Przejście dla Pieszych", mającego na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

ENIS Sp. J.wykorzystuje pliki cookies, tylko i wyłącznie w celach statystycznych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.