Kredyt technologiczny
Grupa ENIS
dotacje

Dotacje na badania i rozwój

Projekty B+R oraz komercjalizacja wyników tych prac – to obszary, które będą intensywnie wspierane. Cel – łączenie nauki i przemysłu.
Czytaj więcej...
dotacje

Dofinansowania   inwestycji

Dotacje do projektów inwestycyjnych są jedną z najważniejszych form pomocy dla przedsiębiorców oraz podmiotów publicznych oraz...
Czytaj więcej...
dotacje

Kredyt technologiczny

Kredyt technologiczny to możliwość pozyskania środków finansowych na innowacyjne inwestycje w zakresie nowych technologii.
Czytaj więcej...
dotacje

Preferencyjne pożyczki

Preferencyjne pożyczki przeznaczone są głównie na finansowanie inwestycji związanych z ochroną środowiska, jak również...
Czytaj więcej...

kredyt technologiczny, dotacje, dofinansowaniaKredyt technologiczny daje dodatkową możliwość pozyskania wysokich środków finansowych na innowacyjne inwestycje, a tym samym uzyskanie realnego wpływu na rozwój przedsiębiorstwa.

Przedmiotem kredytu technologicznego może być zakup i wdrożenie nowej technologii lub wdrożenie własnej nowej technologii oraz uruchomienie na jej podstawie wytwarzania nowych lub znacząco ulepszonych towarów, procesów lub usług.
„Nowa technologia” jest tutaj rozumiana jako technologia w postaci prawa własności przemysłowej lub usługi badawczo-rozwojowej, lub nieopatentowanej wiedzy technicznej, która umożliwia wytwarzanie nowych lub znacząco ulepszonych towarów, procesów lub usług i nie jest stosowana na świecie dłużej niż 5 lat.

Kredyt technologiczny nie może być udzielany na zakup, leasing lub wynajem środka trwałego, w którym została wdrożona nowa technologia będąca przedmiotem inwestycji technologicznej.

Kredyt technologiczny może dostać firma spełniająca kryteria mikro, małego lub średniego przedsiębiorcy oraz posiadająca wystarczającą zdolność kredytową.

Wysokość pomocy, czyli udział premii technologicznej, liczony od wysokości kosztów kwalifikowanych inwestycji, jest zróżnicowany w zależności od regionu oraz od wielkości przedsiębiorstwa, zgodnie z pułapami ustalonymi przez mapę pomocy regionalnej. Wysokość premii technologicznej mieści się w przedziale od 40 do 70 %., lecz nie więcej niż 4 mln PLN. Wkład własny przedsiębiorcy wynosi min 25 % kosztów kwalifikowanych. Nie ma natomiast ograniczeń co do wysokości kredytu technologicznego, także w zasadzie co do wysokości kosztów całej inwestycji (jako, że maksymalny próg to 50 mln euro).

W ramach kredytu technologicznego możemy sfinansować :

  • zakup środków trwałych, w tym budynków i budowli oraz ich części, z wyłączeniem środków transportu nabywanych przez przedsiębiorcę prowadzącego działalność w sektorze transportu;
  • najem, dzierżawa lub leasing środków trwałych, gruntów, budynków, budowli,
  • budowa i rozbudowa istniejących budowli, budynków, maszyn, urządzeń stanowiących środki trwałe,
  • zakup lub leasing wartości niematerialnych i prawnych, 
  • zakup gruntu lub prawa użytkowania wieczystego gruntu do wysokości 10 % wydatków kwalifikowanych,
  • wydatki ponoszone na wykonane przez doradców zewnętrznych studia, ekspertyzy, koncepcje i projekty techniczne, niezbędne do wdrożenia nowej technologii w ramach inwestycji technologicznej.

Należy pamiętać, że kredyt technologiczny premiuje przede wszystkim kreatywność i pomysłowość przedsiębiorców, a nie zajmuje się finansowaniem już wdrożonych innowacyjnych technologii. Innowacyjność w kredycie musi być inicjatywą i pomysłem przedsiębiorcy.

Zachęcamy do skorzystania ze środków Kredytu Technologicznego. Nasi specjaliści dla Państwa firmy:

  • dokonają analizy możliwości pozyskania kredytu technologicznego,
  • przygotują niezbędną dokumentację,
  • pomogą w realizacji oraz rozliczeniu projektu.

Jeżeli są Państwo zainteresowani uzyskaniem kredytu technologicznego dla swojej firmy prosimy o kontakt.

Programy 2014-2020:

Infrastruktura i Środowisko


Środki przeznaczone na realizację Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w latach 2014-2020 wynoszą 27,4 mld euro.

Inteligentny Rozwój

inteligentny rozwój
Środki przeznaczone na realizację Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój wynoszą 8 614,1 mln EUR.

Polska Cyfrowa

polska cyfrowa
Środki przeznaczone na realizację Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa wynoszą 2,2 mld EUR.

Wiedza, Edukacja, Rozwój

wiedza i rozwój
Środki przeznaczone na realizację Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój wynoszą 8,6 mld EUR.

Polska Wschodnia

polska wschodnia
Środki przeznaczone na realizację Programu Operacyjnego Polska Wschodnia wynoszą 2 mld EUR.

Bezpieczne przejście dla pieszych

bezpieczne przejscieZachęcamy do zapoznania się z projektem "Bezpieczne Przejście dla Pieszych", mającego na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

ENIS Sp. J.wykorzystuje pliki cookies, tylko i wyłącznie w celach statystycznych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.